Menu

NÆSTVED IF OG SYDBANK FORLÆNGER SAMARBEJDET

image
13. august 2022 kl. 17:14
NÆSTVED IF OG SYDBANK FORLÆNGER SAMARBEJDET
Klubbens hovedsponsor, Sydbank, har valgt at forlænge deres hovedsponsorat, hvilket vi er særdeles glade for.
 
Vores samarbejde strækker sig over en lang årrække og ligesom i den professionelle afdeling, så har man et tæt og stærkt samarbejde og Næstved IF er ligesom synonym med Sydbank og omvendt, de to hænger sammen. 

Hos Næstved IF ønsker vi at tilbyde de bedste betingelser for vores medlemmer. Vi skal være stedet hvor børn og unge ønsker at være, fordi vi kan tilbyde nogle rigtig gode rammer og faciliteter og hvor alle mødes i øjenhøjde, høj som lav. Med deres engagement i klubben er Sydbank stærkt medvirkende til, at vi netop kan efterleve de ambitioner. Vi ønsker hele tiden at udvikle os og det kan vi gøre i det helt rigtige tempo med vores stærke hovedsponsor ved vores side. 

Udover at være synlige på bla. spilletrøjer, trænere og flag/skilte, så engagerer Sydbank sig også i forskellige møder, både med medlemmer, frivillige og forældre, hvor vi sammen finder steder, hvor Sydbank kan hjælpe alle i og omkring Næstved IF, slutter formand for Næstved IF Fodbold, Christian Wennicke.

På billedet ses Christian Wennicke, formand i NIF og privatdirektør i Sydbank Næstved, Casper Elin.
Luk