Menu

Velkommen til vores nye hjemmeside

image
01. september 2021 kl. 08:00

Kære alle

velkommen til NIF Fodbolds nye hjemmeside!

Vi er meget glade for at vi kan byde jer velkommen til en opdateret version af klubbens hjemmeside.

Klubben har skiftet fra Holdsport til DBUs platform, der snakker sammen med DBUs Kluboffice, som vi i forvejen bruger til blandt andet medlemsadministration. Det betyder at alle hold, trænere og ledere med mere automatisk holdes opdateret, når Kluboffice opdateres.

Alle ændringer i kampe og stævner i DBUs regi bliver ligeledes automatisk opdateret på vores nye hjemmeside. Som et eksempel på en ny funktionalitet kan I via DBUs Fodbold-app vil det være muligt at liveopdatere  fra kampene og uploade billeder, der vil blive vist på hjemmesiden under kampinfo.

Vi håber at I bliver glade for vores nye hjemmeside, finder den overskuelig og hjælper jer til at holde jer velorienterede om vores klub.

Hvis I har forslag eller kommentarer til hjemmesiden, historier fra dagligdagen i klubben, ture eller stævner, hører vi meget gerne fra jer.

God fornøjelse!

Venlig hilsen

Thomas & Thomas

Administrations- og medieudvalget